Yazılı ve Görüntülü Yayımlama

YAZILI VE GÖRÜNTÜLÜ YAYIMLAMA

Sunulan bildiriler konferans sonrası konferans Bildiri ve Öz Kitabı’nda (e-ISBN ile) yayınlanmak üzere değerlendirilir. Bir konferans bildirisinin genişletilmiş ve gözden geçirilmiş hali İsrailiyat dergisinde veya ulusal / uluslararası derleme kitaplarda yayınlanmaktadır. Yayın kararı, makalelerin bilimsel araştırmaların standart akademik kriterleri açısından değerlendirildiği bağlamda standart kör akran inceleme sürecinin sonucuna bağlıdır.

ICIJS önceden yazılı izin olmadan sunumları canlı yayınlanacak ve kaydedilecek, sonrasında ICIJS YouTube kanalındaki  ICIJS’23 oynatma listesine yüklenerek yayınlayacaktır. Videoların düzenlenmesi sırasında yararlı olması için sunuma başlama ve bitme zamanının yazılarak <info@israiliyat.com> adresine gönderilmelidir.

Oturum Videolarının YouTube’a Yüklenmesi ile İlgili Bilgi

Yüklenilen oturum videonuz, İsrailiyat YouTube kanalında bağlantıya sahip olanlar için erişilebilir ("Liste Dışı") olarak yayınlanır (“Gizli” ve “Herkese Açık” değil) – bu, oturum videonuzun URL bağlantısının paylaşılamayacağı, oturum videonuzun bir kanal bölümüne eklenmeyeceği, aramalar, ilgili videolar ve önerilerde gösterilmeyeceği, kanalımızda yayınlanmayacağı, abone feed'inde gösterilmeyeceği ve yorum yapılamayacağı anlamına gelir. Oturum videonuzun URL bağlantısının konferans web sayfasına yerleştirilmesi planlanmaktadır – bu, oturum videonuzun aramada görüneceği anlamına gelir. Yalnızca liste dışı video URL bağlantısına sahip olanlar veya konferans web sayfamızı ziyaret edenler videoyu izleyebilir ve web sitelerine yerleştirebilir.

YouTube’a yüklenen oturum videolarında her sunum için ilerleme çubuğunda bölüm eklenir. Tüm oturumların URL linkleri konferans katılımcılarının tümüyle paylaşılır. İsteyen konuşmacılar kendi bölümüne bağlantı vererek paylaşma veya çeşitli uygulamalar (https://ytcutter.com vb.) ile videolarının ilgili bölümlerini kişisel amaçları için indirme hakları da vardır. Katılımcıların oturum videolarının URL bağlantılarını paylaşmaları veya bir yere eklemeleri durumunda sorumluluk bize ait değildir.

Oturum videonuzun URL bağlantısının konferansın web sayfasına yerleştirilmesini istemiyorsanız, lütfen isteğinizi eposta ile gönderiniz. Bu durumda videonuzun URL bağlantısı konferans web sayfasına yerleştirilmeyecektir. Unutmayınız ki, her bir oturum tek bir video olarak yüklendiği için bu oturumdaki diğer konuşmacılar link çıkarma isteğinden etkilenecektir. Ayrıca önerilmese de hata yapma veya hassas verilerin paylaşılmaması vb gerekçelerle sunumunun YouTube'a yüklenmesine izin vermek istemiyorsanız lütfen isteğinizi eposta ile gönderiniz. Bu durumda sunumunuzun olduğu bölüm çıkarılarak oturum videosu yayınlanacaktır.

Bölümlendirme yapılırken sadece konuşmacıların konuşmaya başladığı an dikkate alınmıştır. Oturum başkanının konuşmaları veya soru cevapların olduğu bölümler için ayrı bir bölümlendirme yapılmamıştır.

Toplantıyı kaydedilirken ekran düzeni (screen layout) olarak karo (tile) düzeninde, kenar çubuğu (sidebar) tercih edilerek karo sayısı konuşanları (oturum başkanı ve konuşmacılar ve katılımcılar) tek tek ekrana alacaktır.

Bölümlendirme yapılırken sadece konuşmacıların konuşmaya başladığı an dikkate alınmıştır. Oturum başkanının konuşmaları veya soru cevapların olduğu bölümler için ayrı bir bölümlendirme yapılmamıştır.